Pan Alois Krčál starší -atlet ,hokejista,fotbalista

Pan Alois Krčál -starší patřil k nejstarším členům naší sokolské jednoty.Celý život zasvětil sportu, zejména vynikal v atletice , kde se stal přeborníkem především na dlouhých tratích. V dobových dokumentech předkládáme informace , které mapují jeho sportovní kariéru. Dobové snímky nám přibližují  jeho dlouholeté sportovní přátelství s Emilem Zátopkem a jeho ženou, které vzniklo v době společných sportovních začátků. Pan Alois Krčál st. byl rovněž organizátorem tradičních "běhů osvobození", které se vždy pořádaly k datu osvobození naší vlasti. Svůj postoj a lásku ke sportu pozitivně předával dalším generacím , není tedy divu že se mu podařilo přenést jí i do rodinné tradice o čemž svědčí dosažené sportovní výsledky jeho potomků .